Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

13 mar 2024, 23:09

Wystawa Pablo Picasso

12 marca uczniowie klasy 3cLO obejrzeli wystawę litografii, kolotypów i heliograwiur Pablo Picasso WOJNA I POKÓJ oraz LOS TOROS. Postać i twórczość artysty w bardzo interesującym wykładzie „Picasso Mistrz awangardowej ceremonii” przedstawił dr Michał Burdziński – kustosz Działu Sztuki w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas wernisażu 13 marca.
13 mar 2024, 10:06

Obcowanie ze sztuką

W ubiegłym tygodniu klasy humanistyczne (Ia LO i IIa LO) wybrały się do Bielska - Białej, do teatru BANIALUKA na spektakl teatralny pt. „Antygona”. Mieliśmy okazję spojrzeć na znaną nam już historię antycznego twórcy z nieco innej perspektywy i poznać ciekawe rozwiązania teatralne wykorzystane do inscenizacji tego dzieła.
13 mar 2024, 09:30

Konkurs wiedzy turystycznej

Dzień pełen emocji, napięcia i rywalizacji właśnie za nami! We wtorek, 05 marca 2024 roku, odbył się prestiżowy konkurs wiedzy turystycznej "Niech to szlak", organizowany dla uczniów technikum organizacji turystyki w Bytomiu. Nasza drużyna stanęła do tej trudnej, lecz pasjonującej rywalizacji, gotowa udowodnić swoją wiedzę i umiejętności.
13 mar 2024, 09:26

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Teatrze Polskim

8 marca uczniowie naszego technikum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spektaklu "Poszukiwany - Poszukiwana" na motywach filmu Barei. Ten dzień nie tylko upłynął w niesamowitej atmosferze, ale stał się również pretekstem do świętowania Dnia Kobiet!
11 mar 2024, 14:49

„Jestem silna bo…”

8 marca wystawę pod tym tytułem zwiedziła klasa 2 c T. Ekspozycja znajduje się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wielkopolskiej. Autorka prac Marta Frej ukończyła ASP w Łodzi, jest malarką, ilustratorką, prowadzi pracownię w Gdyni.
11 mar 2024, 08:02

UCZNIOWIE KLAS MATURALNYCH POŁĄCZYLI SIŁY

Nauczyciele matematyki zaprosili wszystkich uczniów klas czwartych liceum i piątych technikum do wspólnych zmagań z zadaniami, mających na celu powtórzenie materiału z matematyki przed maturą.
8 mar 2024, 13:30

Master of Vectors - etap szkolny konkursu

W kolejnym etapie graficznych potyczek wyłonieni zostali kandydaci do warszawskiego Finału Konkursu. Miło nam poinformować, że zwycięzcami etapu szkolnego zostali Magdalena Szulik (3dT) oraz Bartosz Brudny (2dT). Gratulujemy!