Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 mar 2021, 20:15

Odznaka Szkoła eTwinning

Miło nam poinformować, że po dwuetapowym procesie weryfikacyjnym, nasza szkoła znalazła się wśród 55 polskich placówek, które otrzymały Odznakę Szkoła eTwinning na lata 2021-2022.
19 mar 2021, 12:52

Matura to nie bzdura

Zapraszamy wszystkich maturzystów na warsztaty z języka polskiego. Zajęcia będą odbywały się na platformie Teams zgodnie z poniższym harmonogramem.
19 mar 2021, 12:20

Ekonomia w Korfantym

Po raz kolejny młodzież Korfantego brała udział w realizacji projektu BAKLCYL organizowanego przez Fundację Warszawski Instytut Bankowości. Udział w projekcie uczy praktycznej wiedzy finansowej, a także umiejętności świadomego wykorzystywania usług finansowych.
19 mar 2021, 11:54

DZIEŃ TEATRU W KORFANTYM

27 marca 2021 roku po raz 60. obchodzimy oficjalnie ustanowiony w 1961 r. przez Instytut Teatralny w Paryżu Międzynarodowy Dzień Teatru. Chcąc uświetnić ten dzień, zapraszamy do udziału w konkursach, które pozwolą nam w tym trudnym pandemicznym czasie być bliżej ludzi kochających scenę – aktorów, realizatorów artystycznych i technicznych, organizatorów spotkań z teatrem.
19 mar 2021, 11:47

Biblioteka zaprasza w podróż

Wyjazdy zagraniczne i krajowe pozwalają poznawać piękne miejsca, których na całym świecie nie brakuje. Niemal każdy chciałby móc zwiedzać świat, ale z wielu względów nie zawsze możemy realizować takie marzenia.
19 mar 2021, 10:43

Drodzy Uczniowie!

Dołączcie do naszej akcji, kupcie książkę i pomóżcie przetrwać ciężką chorobę dzieciom i młodzieży z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Nasi uczniowie - Weronika, Wioleta i Szymon z klasy II Szkoły Branżowej i III Technikum zainicjowali tę akcję.
19 mar 2021, 09:24

Konkurs edukacyjny Szkoła z klimatem 2020/2021

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ekologicznym przygotowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Narodowy Fundusz chce zainteresować młodzieży zagadnieniami zmian klimatu, jak również działaniami mającymi na celu zmniejszenie lub uniknięcie ich negatywnych skutków i uwrażliwiać młode pokolenie na kwestie ochrony środowiska oraz aktywizować do działania w tym kierunku.