Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

3 mar 2021, 20:01

Zdobywanie wiedzy w czasach pandemii...

Nauczyciele historii i uczniowie klas humanistycznych wzięli udział w sesji edukacyjnej online organizowanej przez Muzeum Auschwitz – Birkenau. Paradoksalnie, dopiero pandemia umożliwiła nam uczestnictwo w tym wydarzeniu, gdyż zazwyczaj liczba miejsc jest bardzo ograniczona.
3 mar 2021, 19:00

Uczniowie z Korfantego chcą oswoić pandemię

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 mają dość siedzenia w domu. Postanowili zaproponować dzieciom zajęcia ruchowe, które wyzwalają dobre emocje i są alternatywą dla siedzenia przed komputerem.
25 lut 2021, 22:23

Statystyka na dłoni

W ramach kształtowania kompetencji matematycznych ekonomiści z klasy I a T wykorzystali umiejętność obliczania wskaźników struktury do oceny klasowego samopoczucia i pogody ducha. Młodzież przekonała się tym samym, że statystyka nie musi być nudna i straszyć wzorami.
25 lut 2021, 19:50

Adopcja Miłości

We wrześniu zainaugurował działanie Klub Misyjny Korfantego. Pragniemy poznawać Afrykę, jej religię, historię i geografię, sytuację polityczną oraz gospodarczą. Chcemy też mieć oczy otwarte na potrzeby tych, którzy nie mają tego, co dla nas jest codziennością
24 lut 2021, 22:27

Złapaliśmy finansowego BAKCYLA

W środę 24 lutego w Korfantym rozpoczął się cykl lekcji online w ramach programu edukacyjnego BAKCYL. Zadaniem programu jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a także przybliżenie uczniom codziennego świata finansów. Młodzież Korfantego mogła nie tylko wykazać się wiedzą ekonomiczną, ale i zrozumieć jak ważne jest świadome korzystanie z usług finansowych.
18 lut 2021, 21:13

„Wygraj praktykę absolwencką z SACHS TRANS”

Firma SACHS TRANS International, ogłasza konkurs pt. „Wygraj praktykę absolwencką z SACHS TRANS”. Przedmiotem konkursu jest możliwość odbycia 3-miesięcznego stażu w dziale spedycji firmy w okresie wakacyjnym, przez osobę, która z sukcesem przejdzie przez etapy rekrutacyjne.
15 lut 2021, 09:57

Zakochaj się w Korfantym

Nauczanie zdalne trwa, szkoły pozostają zamknięte a zajęcia odbywają się online. W tym niecodziennym i specyficznym okresie warto zadać sobie pytanie „Czy dobrze znam moją szkołę?” Zapraszamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w QUIZIE „Zakochaj się w Korfantym”.