Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

18 cze 2023, 18:20

Weekend na Malcie

Trwają kursy językowe nauczycieli Korfantego w ramach Programu Erasmus+. Weekend to czas realizacji programu kulturowego i poznawanie Malty.
16 cze 2023, 21:46

Rok Wojciecha Korfantego -150 rocznica urodzin Patrona Szkoły

W kwietniu biblioteka szkolna włączyła się w obchody 150 rocznicy urodzin Patrona Szkoły. W czytelni można był zapoznać się z wystawą prezentującą książki poświęcone Wojciechowi Korfantemu.
15 cze 2023, 20:48

Wiedza w praktyce

We wtorek 13 czerwca klasy 1FT i 2ET technikum hotelarsko - turystyczne wraz z opiekunami odwiedzili Pszczynę. Podczas wyjazdu uczniowie klasy pierwszej po raz pierwszy mieli do czynienia z pracą z mikrofonem. Uczniowie otrzymali po fragmencie trasy, który musieli opracować i przedstawić podczas zwiedzania miasta.
14 cze 2023, 21:52

Kurs językowy to nie tylko nauka

Malta to wyspiarskie państwo położone w Europie Południowej na Morzu Śródziemnym. Malta ma historię sięgającą tysięcy lat. Pierwsze większe budowle na Malcie zaczęto budować ok. 3600 lat p.n.e Są najstarszymi, stojącymi budowlami w Europie i jednymi z najstarszych na świecie (starsze niż piramidy w Egipcie).
14 cze 2023, 17:47

Wyniki z olimpiady języka niemieckiego

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Języka Niemieckiego. W olimpiadzie uczestniczyło blisko 300 uczniów z całego kraju.
14 cze 2023, 14:22

Poczuć smaki Lizbony jeszcze raz...

We wtorek 13 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty gastronomiczno-kulturowe w ramach projektu „Staże zagraniczne w Portugalii”. Stażyści wraz z innymi uczniami szkoły podjęli się zadania przywołania smaków Lizbony, piekąc popularne mini tarty Pastéis de nata.
11 cze 2023, 21:18

Spotkanie upowszechniające staże zagraniczne

7 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie upowszechniające a zarazem podsumowujące projekt „Staże zagraniczne w Portugalii”. W marcu i kwietniu br. grupa 26 uczniów Technikum wyjechała na staże zagraniczne do Lizbony.