Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

13 lis 2022, 16:36

Projekt „Pasja. Mobilność. Praktyka.”

Z dniem 1 września 2022 dwudziestu pięciu nauczycieli Zespołu Szkół Nr 2 przystąpiło do projektu „Pasja. Mobilność. Praktyka.”, który ma na celu podwyższenie kompetencji pracowników Korfantego, a tym samym zwiększenie europejskiego wymiaru pracy placówki. Beneficjentki projektu mają przed sobą kilka zadań: wzięcie aktywnego udziału w kursie, jak najlepsze poznanie kraju - destynacji kursu oraz pozyskanie partnerów z krajów UE do współpracy międzynarodowej.
13 lis 2022, 15:43

Apel o wsparcie finansowe

Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe dla właścicieli firmy Tajrex z Krzyżowic, którzy w wyniku pożaru stracili swój dom. Państwo Fojcik współpracują z naszą szkołą, zapewniając miejsce praktyki dla uczniów Technikum. W swoim środowisku cieszą się nieposzlakowaną opinią, nigdy nie odmawiali pomocy innym. Teraz sami potrzebują wsparcia. Dlatego zwracamy się z prośbą o wpłaty na zweryfikowane konto zrzutka.pl. Liczy się każda złotówka!
10 lis 2022, 19:25

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej w Korfantym

9 listopada 2022 r. w Korfantym odbył się szkolny etap XXXVI edycji ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, w której udział wzięło 14 uczniów z klas: 2a T, 3a T, 4a TP, 4aTG.
10 lis 2022, 13:32

Zawody szachowe

3 listopada 2022 roku w Wodzisławiu Śląskim odbyły się rejonowe zawody szachowe. Drużyna Zespołu Szkół Nr 2 w składzie: Bugański Szymon, Dąbek Oskar, Marek Martyna, Mura Aleksandra zajęła trzecie miejsce.
9 lis 2022, 19:00

Zawodowiec naszym mentorem

2 listopada w ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowiec naszym mentorem”, uczniowie klas Technikum Logistycznych i Organizacji portów i terminali uczestniczyli w spotkaniu z człowiekiem z pasją, Panią kierownik produktu w Centrali Spółki PKP Intercity w Warszawie Ewą Moc.
9 lis 2022, 18:13

Przedszkolaki w Korfantym

9 lis 2022, 18:12

Akcja charytatywna "Świat bez głodu" rozliczona

W ramach "Światowego dnia Żywności i Walki z głodem" w naszej szkole była przeprowadzona akcja charytatywna na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej.