Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

24 paź 2022, 19:12

Wystawa w Galerii Epicentrum

21 października 2022 roku klasa 1eT uczestniczyła w zwiedzaniu wystawy pt. ”Zdzisław Beksiński. Od fotografii do fotomontażu komputerowego” (ze Zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku) w Galerii Epicentrum.
24 paź 2022, 16:03

Rok Dobrych Relacji w Korfantym

Ten rok szkolny ogłoszony został u nas Rokiem Dobrych Relacji. W pracy wychowawczo-profilaktycznej chcemy zwrócić szczególną uwagę na budowanie oraz dbanie o dobre relacje. Relacje międzyludzkie i bliskie więzi to według niektórych najtańszy sposób na szczęście. Badania naukowe potwierdzają, że osoby odczuwające wsparcie i życzliwość innych żyją dłużej i rzadziej chodzą do lekarza.
24 paź 2022, 15:26

Spotkanie z kulturą

Po okresie pandemii chętnie wracamy do wizyt w kinie, bibliotece, galerii sztuki. W ten sposób wspieramy instytucje które musiały przetrwać trudny czas lockdownu i liczą na nasze uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. To tylko jeden z powodów dla którego nasi uczniowie spędzili bardzo ciekawe popołudnie w Miejskim Ośrodku Kultury – w kinie i galerii „Epicentrum”.
21 paź 2022, 19:01

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SZEFA KUCHNI W KORFANTYM

20 października jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni. W tym dniu uczniowie naszej szkoły tworzyli "Zupę cebulową" - specjalność kuchni francuskiej oraz 'LECZO"- specjalność kuchni węgierskiej.
21 paź 2022, 14:14

Jesień dla uczniów klasy 1fT i 2eT była bardzo łaskawa

18 października temperatura 20st C, to idealny czas na wędrówki po Opolu. Będąc w Opolu, musieliśmy zacząć muzycznie - od wizyty w Muzeum Polskiej Piosenki! Muzeum zrobiono w nowoczesny i mocno interaktywny sposób, wizyta w nim to po prostu wspaniała rozrywka.
19 paź 2022, 18:19

Gra uliczna „ Kierunek- Kariera!”

17 października 2022 roku odbyła się w naszym mieście gra uliczna, która zainaugurowała XIV Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery.” Do gry przystąpiło sześć drużyn reprezentujących jastrzębskie szkoły ponadpodstawowe. W rywalizacji wzięli również udział uczniowie „Korfantego” i ostatecznie stanęli na podium.
16 paź 2022, 14:23

Chcemy „Świata bez głodu".

Dostęp do żywności jest prawem człowieka, jednak co 8 osoba na świecie cierpi z powodu głodu. 16 października obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚCI I WALKI Z GŁODEM. W związku z tym w dniach 17-19 października w naszej szkole będzie przeprowadzona akcja charytatywna, aby pomóc najbardziej potrzebującym.