Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

1 lut 2021, 10:07

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jastrzębianie okazali się hojni. Do puszek zebrano 88 tys. zł. Do tej sumy trzeba jeszcze dodać pieniądze z licytacji internetowej, które jeszcze nie są podliczone. Będzie to około kilkunastu tysięcy złotych.
27 sty 2021, 12:40

"Trzeba ratować ludzi..."

27 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Warto właśnie w tym dniu przypomnieć o męczennikach z obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, których kolumna przechodziła w styczniu 1945 roku przez Jastrzębie. Katarzyna Gibes, nauczycielka historii w ZS Nr 2 od lat podejmuje działania edukacyjne związane z tą problematyką.
24 sty 2021, 19:57

Ostatnie przygotowania do finału WOŚP

Już w niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu-Zdroju zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, aby pomagać z głową!
20 sty 2021, 21:07

Sukces ucznia "Korfantego" w konkursie językowym

Szymon Sorek, uczeń II klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, zajął wysokie miejsce w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego.
20 sty 2021, 21:00

WOŚP. Finał inny niż wszystkie!

Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. W tym roku będzie inny niż wszystkie. W Jastrzębiu sztab będzie mieścił się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, a organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”.
15 sty 2021, 15:37

Zebrania z rodzicami

20 stycznia 2021 roku (w środę) zorganizowane zostały spotkania online z rodzicami uczniów klas: I-II LO, I-III T i I-II BS I Stopnia przed klasyfikacją śródroczną.
7 sty 2021, 11:38

Życie choć piękne tak kruche jest ...

Z ogromnym żalem informujemy, że w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia tragicznie zginął uczeń naszej szkoły Szymon Kunina. To nieodżałowana strata dla wszystkich, którzy Go znali i kochali. Głęboko wierzymy, że tam, dokąd odszedł, spotka ukojenie duszy, a pamięć o Nim żyć będzie wiecznie w naszych sercach. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i życzymy ogromu sił na ten trudny czas. Dyrekcja, nauczyciele, koleżanki i koledzy z Zespołu Szkół Nr 2.