16 mar 2016, 20:28

Dni Krajów Frankofońskich

16 marca odbył się konkurs plastyczny "Dix mots en image", polegający na narysowaniu jednego bądź kilku słów podanych w języku francuskim. Był to jeden z konkursów organizowanych co roku w naszej szkole z okazji "Dni Krajów Frankofońskich", który jest okazją do odkrywania kultury krajów francuskojęzycznych oraz języka francuskiego.
15 mar 2016, 19:47

Ekonomistki Dwójki znają ZUS

Uczennice klas ekonomicznych po raz kolejny potwierdziły swą wiedzę w zakresie ubezpieczeń. 21 szkół z województwa śląskiego zaproszonych zostało do II etapu Konkursu "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Uczennice Dwójki Magdalena Chodura, Roksana Gatner oraz Dominika Kukla z drugim wynikiem (56 punktów) zakwalifikowały się do II etapu konkursu.
15 mar 2016, 18:41

Koncert poświęcamy Żołnierzom Wyklętym

Już od sześciu lat śpiewamy wspólnie najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne - pieśni o naszej Ojczyźnie i jej trudnej historii. Od dwóch lat koncert poświęcamy Żołnierzom Wyklętym - ludziom należącym do ruchu partyzanckiego w czasie II Wojny Światowej, którzy przelewali krew za wolną Polskę w walce z Niemcami, a potem stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej Związkowi Radzieckiemu.
14 mar 2016, 21:19

Telewizja bez tajemnic

Zwiedzanie kojarzy nam się zwykle z zamkami, muzeami lub wystawami, ale okazuje się, że można także zwiedzić telewizję. Dlatego w poniedziałek 14 marca, uczniowie klas dziennikarskich udali się do siedziby TVP w Katowicach. Poznawanie specyfiki pracy dziennikarskiej to jeden z elementów programu, realizowanego w ramach przedmiotu (uzupełniającego) komunikacja medialna, który jest często wybierany przez uczniów naszej szkoły.
14 mar 2016, 21:10

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 9 -11 marca gościliśmy w Zespole Szkół Nr 2 ojca werbistę Stefana Kukułę, długoletniego misjonarza w krajach Ameryki Południowej oraz Rosji. Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem: Bądź misjonarzem miłosierdzia.
14 mar 2016, 17:49

VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Sześcioro uczniów z klas III i IV technik – logistyk uczestniczyło w VI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej. Konkurs odbył się 2 marca 2016r. w Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
13 mar 2016, 20:08

Zmagania ekonomistek

Uczennice klasy IV kształcące się w zawodzie technik ekonomista: Karolina Kosiorek, Patrycja Nogły, Magdalena Chodura, Roksana Gatner, Nikoletta Kulik oraz Jolanta Szczepanowska reprezentowały naszą szkołę w konkursie „ZOSTAŃ RACHMISTRZEM”, który odbył się 9 marca w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.