30 kwi 2016, 20:50

Wycieczka do Tradycyjnej Zagrody Rolnej

22 kwietnia uczniowie klasy II d gościli w Ochabach w Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej gdzie brali czynny udział w warsztatach kulinarnych. W malowniczej chacie młodzież mogła poznać życie i obowiązki naszych przodków. Skansen Ochaby to zabytkowe gospodarstwo rolne oraz urządzenia i sprzęty domowe z różnych okresów historii. Odrębną kolekcję stanowią samochody i inne pojazdy. Wycieczkę zakończono akcentem sportowo-rekreacyjnym.
27 kwi 2016, 17:59

Konkurs "Liga językowa"

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami czwartego etapu drugiej edycji konkursu „Liga językowa”.
25 kwi 2016, 21:43

Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej

22 kwietnia 2016r. uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego odbyli interesującą wycieczkę do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.
25 kwi 2016, 21:38

Uczniowie na targach logistycznych

21 kwietnia uczniowie klasy III b T w ramach wycieczki przedmiotowej uczestniczyli w Targach Transportu Spedycji i Logistyki LOGISTEX 2016. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia.
25 kwi 2016, 21:35

Wycieczka do Tyskiego Browarium

20 kwietnia uczniowie klasy 3 a ZSZ mieli okazję zwiedzić Tyskie Browary Książęce - miejsce wyjątkowe, ponieważ warzy się w nim piwo od blisko czterystu lat. Podczas zwiedzania poznali tajniki produkcji piwa, a także historię browaru - dawną i tą całkiem współczesną. Mieli okazję obejrzeć trójwymiarowy film i wysłać pocztówkę z wnętrza wielkiej beczki, jednak największe wrażenie zrobiła na nich linia rozlewnicza.
25 kwi 2016, 21:34

Zajęcia z Aikido

19 kwietnia gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli japońskiej sztuki walki. Sensej Rafał Obrzud wraz z 5-cio osobowym zespołem, pokazali techniki rzutów, dźwigni szczególnie na małe stawy: nadgarstki i łokcie. Aikido jest bardzo przydatne do samoobrony, o czym mogli przekonać się nasi uczniowie.
25 kwi 2016, 21:25

Matematycy na podium

14 kwietnia na uroczystej gali "Królowa nauk – matematyka” ogłoszono wyniki VI Miejskiego Matematycznego Maratonu Maturzystów miasta Jastrzębie – Zdrój. Uczniowie Dwójki znaleźli się w gronie najlepszych maturzystów naszego miasta i zajęli III miejsce.