W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

17 gru 2015, 16:00

Pokaz barmański

15 grudnia uczniowie klas gastronomicznych uczestniczyli w pokazie barmańskim prowadzonym przez pana Jerzego Czaplę. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z pracą barmana i podstawowym sprzętem barmańskim.
16 gru 2015, 18:39

Akcja charytatywna w Dwójce

Święta to czas nadziei i radości. Niestety wokół nas jest wielu , którzy spędzą ten czas skromniej , a nawet biednie. Społeczność naszej szkoły nie pozostaję bierna wobec tych problemów i wspiera potrzebujących. Od ponad dziesięciu lat organizujemy w Dwójce przedświąteczną akcję charytatywną.
15 gru 2015, 17:59

Wizyta w TVP Oddział w Katowicach

15 grudnia uczniowie klasy ekonomicznej i logistycznej mieli okazję uczestniczyć w wycieczce do Telewizji Polskiej S.A. Oddział w Katowicach.
13 gru 2015, 18:17

Uczniowie odwiedzili Platformę Logistyczną firmy JAS-FBG

10 grudnia 2015r. klasa II c technik logistyk odwiedziła Platformę Logistyczną firmy JAS-FBG w Warszowicach - jedną z najnowocześniejszych w Polsce. Celem wycieczki była konfrontacja wiedzy teoretycznej z realiami i potrzebami rynku usług logistycznych.
11 gru 2015, 18:48

Jesienny deser z jabłkiem i piernikiem w roli głównej

2 grudnia w naszej szkole odbył się pierwszy w tym roku szkolnym konkurs gastronomiczny pod tytułem „Jesienny deser z jabłkiem i piernikiem w roli głównej”. W konkursie wzięło udział dziewięć dwuosobowych zespołów, z których każdy przygotował niepowtarzalny i wyjątkowy deser z jabłka i piernika wykorzystując przyprawy otrzymane od sponsora konkursu Firmę Prymat.
9 gru 2015, 20:09

Spotkanie z kapitanem Tomaszem Wilkiem

8 grudnia 2015 r. uczniowie klasy I e T, I b LO oraz IV b T uczestniczyli w spotkaniu z kapitanem Tomaszem Wilkiem - pracownikiem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku.
8 gru 2015, 17:40

Święto górnicze BARBÓRKA

4 grudnia 2015 r. odbyła się Barbórka w Szkole Podstawowej Nr. 10 w Jastrzębiu Zdroju. Realizacji tego zadania podjęła się pani Żaneta Ciuksa-Macoń i pani Elżbieta Cichy, które zaprosiły do współpracy uczennice klasy III a T gr. II oraz IV e T. Uczennice podeszły do tego zadania bardzo ambitnie. Nakryły stoły dla ponad 80 zaproszonych gości i umiejętnie zajęły się obsługą. Uczestnicy imprezy byli pod wrażeniem umiejętności uczennic, które nabyły nowe doświadczenia zawodowe. Dziękujemy.