25 kwi 2016, 21:18

Kelnerskie umiejętności naszych uczniów

14 kwietnia 2016 roku w Kompleksie Dąbrówka odbył się kolejny wieczór tematyczny, na którym goście mogli posmakować potrawy kuchni węgierskiej. Wieczór kultury węgierskiej był wyjątkowy, gdyż swoją obecnością zaszczyciła Pani Konsul Generalna Węgier w Polsce dr Adrienne Körmendy. Gwiazdą wieczoru był pan Rober Makłowicz.
22 kwi 2016, 16:40

Pierwsza pomoc w przedszkolu

W kwietniu już kolejny raz odwiedziliśmy grupę pięciolatków z Publicznego Przedszkola Nr 21. Uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego prowadzili zajęcia z pierwszej pomocy. Młodzi słuchacze bardzo chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach i odpowiadali na pytania podsumowujące.
22 kwi 2016, 16:33

Szkolenie z pierwszej pomocy

W marcu uczniowie klasy pożarnictwa i ratownictwa medycznego uczestniczyli w kursie w zakresie pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni. Celem kursu było przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia życia i zdrowia.
15 kwi 2016, 18:21

Gala Talentów Dwójki

Już po raz trzeci zorganizowana została Gala Talentów Dwójki. To akcja, której pomysłodawcą jest Samorząd Uczniowski naszej szkoły. W czasie imprezy młodzież Dwójki miała okazję poznać talenty taneczne, wokalne i instrumentalne uczniów.
14 kwi 2016, 17:52

Warsztaty "Papiery do kariery"

12 kwietnia 2016 roku Młodzież naszej Szkoły uczestniczyła w warsztatach "Papiery do kariery" organizowane przez Eurodesk Polska. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, jak prezentować swoje kwalifikacje przy pomocy dokumentów Europass.
12 kwi 2016, 15:40

Warsztaty kulinarne "Wiem co jem"

Ewelina Monin, Jadwiga Czajkowska, Anna Strzoda, Natalia Pawlak - uczennice klasy III ZSZ - wraz z nauczycielem panią Elżbietą Nowak zorganizowały w Szkole Podstawowej Nr 5 warsztaty kulinarne pt. "Wiem co jem".
8 kwi 2016, 23:48

Kulisy telewizji

4 kwietnia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odwiedzili studio TVP w Katowicach. Ekonomiści z klasy II a T zapoznali się z funkcjonowaniem studia nagraniowego i realizatorskiego. Pracownicy telewizji przybliżyli im również historię powstania tej placówki. Młodzieży bardzo podobała się możliwość sprawdzenia się w roli prezentera, pogodynki i komentatora sportowego.