W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

2 lis 2015, 11:58

Kolejne sukcesy naszych uczniów

Dominika Świderek z klasy II d T została finalistką konkursu wojewódzkiego pt.”Trzeba pamiętać. Rok 1945 na Górnym Śląsku”. Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny i IPN po raz pierwszy, dlatego uczestnicy musieli zmierzyć się z całkiem nowym, nieobecnym jeszcze w podręcznikach tematem.
30 paź 2015, 16:31

Nagrodzona lekcja angielskiego

Wśród laureatów konkursu wydawnictwa Pearson na najciekawszą lekcję języka angielskiego poświęconą Halloween znalazła się lekcja przygotowana przez p. R. Oślizło. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji online.
28 paź 2015, 21:12

Ekonomistka wyjechała do Brukseli

Roksana Gatner z klasy IV a T, zdobywając tytuł Młodzieżowego Lidera Biznesu 2015, wyjechała na kilkudniową wycieczkę do Brukseli na zaproszenie profesora Jerzego Buzka.
28 paź 2015, 20:52

Turniej streetballa

23 października 2015 roku odbył się turniej streetballa chłopców. W zawodach wystartowało 44 zawodników w 11 drużynach.
25 paź 2015, 21:15

Warsztaty "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki"

W październiku odbyła się nietypowa lekcja, podczas której uczniowie mogli się wcielić w rolę nauczycieli. Uczennice klasy IV d T przeprowadziły warsztaty dla przedszkolaków promujące spożywanie warzyw, pt.: „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, które odbyły się w Publicznym Przedszkolu nr 8 w Jastrzębiu-Zdroju.
25 paź 2015, 21:08

"Tak to się zaczęło..."

W projekcie pod tym tytułem brała udział klasa aktorsko - dziennikarska. Było to przedsięwzięcie prospołeczne zorganizowane z okazji 35.rocznicy Porozumień Jastrzębskich. Jako projekt interdyscyplinarny wymagało współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Kultury.
21 paź 2015, 22:25

Sukces uczennicy "Dwójki"

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II b LO Oliwia Makuch zajęła drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie "Najlepszy anglista w mieście" organizowanym przez Zespół Szkół Nr 5. Gratulujemy!