Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 paź 2023, 17:37

"Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni"

20 października 2023 roku obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Szefa Kuchni". Z tej okazji uczniowie naszej szkoły gościli młodzież z zaprzyjaźnionej czeskiej szkoły z Silherovic.
20 paź 2023, 17:23

Owocowy Dzień w Korfantym

W ramach Światowego Dnia Warzyw i Owoców, który przypada w tym roku 20 października Rada Rodziców i zespół wychowawczo-profilaktyczny zaproponował uczniom przekąski owocowe. W holu głównym w szkole można było poczęstować się ulubionym owocem. Uczniowie klasy II a Szkoły Branżowej I stopnia pod okiem p. Beaty Knopek przygotowali stoiska owocowe.
20 paź 2023, 12:30

Miasteczko zawodów

Dnia 20 października 2023 roku odbyło się Jastrzębskie Miasteczko Zawodów. Głównym założeniem przedsięwzięcia było przedstawienie kierunków kształcenia zawodowego w jastrzębskich szkołach ponadpodstawowych.
18 paź 2023, 19:38

Klasa II a T w Bielsku–Białej

Klasa II a T odwiedziła Bielsko-Białą, gdzie odbyła się prawdziwa lekcja wielokulturowości, różnorodności i tolerancji. Bielsko–Biała czyli historia miasta leżącego, czy to pomiędzy księstwami piastowskimi, czy to Polską a Czechami, wreszcie między Galicją a Śląskiem Cieszyńskim.
18 paź 2023, 15:21

Spotkanie z muzyką klasyczną

Klasy 4 a Liceum Ogólnokształcącego oraz 4 a Technikum uczestniczyły w koncercie muzyki symfonicznej w wielkiej sali koncertowej w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
16 paź 2023, 13:10

ErasmusDays w Korfantym

Przez 6 dni, od 9 do 14 października, na całym świecie – tak jak w poprzednich latach – były organizowane wydarzenia w ramach ErasmusDays. Przy ich okazji można dowiedzieć się o efektach projektów Erasmus+ lub samemu się nimi podzielić, a także wspólnie celebrować Europejski Rok Umiejętności.
13 paź 2023, 12:30

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

12 października Wicekurator Oświaty Jacek Szczotka oraz Dyrektor Delegatury w Rybniku Ireneusz Komorowski uroczyście wręczyli wyróżnionym uczniom Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Z naszej szkoły wyróżnienie to odebrały: Aleksandra Pochcioł – uczennica klasy III a II liceum Ogólnokształcącego oraz Olga Jarocka – uczennica klasy III d (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) Technikum Nr 1. Gratulujemy uzyskania stypendium i życzymy dalszych sukcesów.