Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

8 lis 2023, 21:00

Zawody szachowe

7 listopada odbyły się zawody szachowe. Drużyna z "Korfantego" zajęła drugie miejsce w mieście i awansowała dalej. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszej drużyny. Anna Pancherz
8 lis 2023, 20:38

Jubileuszowy turniej trójek siatkarskich

3 listopada odbył się jubileuszowy turniej trójek siatkarskich dziewcząt. W zawodach brało udział 10 drużyn. Pierwszy etap rozgrywek - grupowy, wyłonił czterech finalistów.
6 lis 2023, 20:01

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej

03 listopada br. klasa 2c LO uczestniczyła w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej. Szerzenie świadomości ekologicznej, szanowanie środowiska przyrodniczego, odnawialne źródła energii, wykorzystanie mikroorganizmów do biologicznego oczyszczania, biogazu to niektóre zagadnienia, które mieliśmy okazję wysłuchać Kolejnym etapem było zwiedzanie terenu oczyszczalni. Eliza Foltyńska
6 lis 2023, 09:07

Salvador Dali i camera obscura

W ramach projektu "Spotkania ze sztuką” uczennice klasy 4 a LO obejrzały ciekawą wystawę w Miejskim Ośrodku Kultury. Była to wyjątkowa ekspozycja – ryciny autorstwa Salvadora Dali odbite na prasach w pracowni Atelier Rigal jako ilustracja legendy o Tristanie i Izoldzie. Uwagę przyciągały oryginalne ręczne podpisy artysty – jeden pełny oraz monogramy S.D. Prace były zachwycające, a licealistki chętnie odnajdywały motywy literackie.
6 lis 2023, 08:55

Wizyta w palmiarni w Gliwicach

W październiku klasa II a BS odwiedziła palmiarnię w Gliwicach. Palmiarnia jest nowoczesną instytucją, egzotyczną oazą w centrum przemysłowego miasta. Oprócz roślin tropikalnych czy kaktusów można tu zobaczyć chociażby owiane złą sławą piranie czy groźne gady.
6 lis 2023, 08:47

Zajęcia dydaktyczne w Planetarium Śląskim

W październiku uczniowie klas 1 b LO, 1b, 1 e, 1 g technikum naszej Szkoły uczestniczyło w warsztatach zorganizowanych przez Planetarium im. M. Kopernika w Śląskim Parku Nauki. Obiekt ten obecnie należy do jednego z najnowocześniejszych parków nauki na świecie.
5 lis 2023, 19:10

Wspieramy jastrzębskie hospicjum

Tradycją Korfantego jest, że 1 listopada wspieramy jastrzębskie hospicjum. Nie mogło nas zabraknąć w tym roku na cmentarzu komunalnym. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!