Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

22 gru 2022, 23:11

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej

21 gru 2022, 13:59

"AKTYWNIE, ZDROWO NA SPORTOWO"

"AKTYWNIE, ZDROWO NA SPORTOWO" pod takim szyldem rozpoczęliśmy cykl wykładów z których pierwszy poświęcony był psychologii sportu i pozytywnym aspektom sportu oraz zdrowego trybu życia na organizm. Wykład został zorganizowany w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju.
20 gru 2022, 22:19

Konkurs Stołów Wigilijnych w naszej szkole

Stół wigilijny od zawsze był symbolem urodzaju i dostatku. Siano pod obrusem, w którym chowa się monety, rzucanie ziaren zbóż, grochu, maku, czy soczewicy pod naczynia z potrawami, rozkładanie słomianych dekoracji – to tylko niektóre z wigilijnych zwyczajów, mających zapewnić urodzaj i dostatek przez cały rok.
18 gru 2022, 23:30

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
18 gru 2022, 20:49

"Śniadania podstawą sukcesu" w Hotelu Dąbrówka

Nawiązując do innowacji pedagogicznej, wraz z uczniami klasy 3CT wybraliśmy się na lekcję obsługi śniadań do Hotelu Dąbrówka. Pani Marlena przywitała nas o 6.00 rano. Cały nasz szkolny zespół przygotowywał potrawy dla Gości hotelowych.
18 gru 2022, 20:26

Warsztaty z języka angielskiego na UJ

W piątek 16 grudnia 2022 roku klasa 1eT i 3bLo wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez dr Izabelę Curyłło-Klag na temat Zjednoczonego Królestwa w instytucie filologii angielskiej UJ w Krakowie.
16 gru 2022, 20:23

„Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj…”

Zapraszamy do kolejnej – piątej – edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.  Propagujemy wysyłanie kartek i własnoręczne pisanie życzeń zamiast klikanie w telefonie…