Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

14 lut 2023, 20:38

NOC MATURZYSTÓW

Centrum Kształcenia Ustawicznego - filia Politechniki Śląskiej w Rybniku, zaprasza tegorocznych maturzystów na NOC MATURZYSTÓW, która odbędzie się w piątek 24 lutego, w budynku CKU, ul. Kościuszki 54 w Rybniku.
13 lut 2023, 21:54

Klimat beskidzkiej zimy!

Wspominając mijające ferie, uczniowie klas 1FT i 3CT Technikum Hotelarskiego oraz 1FT Technikum Organizacji Turystyki wybrali się na zajęcia edukacyjne do Hotelu Crystal Mountain do Wisły.
11 lut 2023, 18:06

Kurs języka portugalskiego

W sobotę 11 lutego br. uczniowie przygotowujący się do wyjazdu na staże zagraniczne do Lizbony uczestniczyli w kursie języka portugalskiego. Zajęcia prowadził pan Gabriel Lopes de Oliveira, Brazylijczyk urodzony w Rio de Janeiro, nauczyciel w szkole Porto Alegre w Katowicach.
9 lut 2023, 14:38

Przedsiębiorczość jest ważna

9 lutego br. w naszej szkole odbyły się warsztaty „Cyfrowa przedsiębiorczość”. Ich celem było pokazanie młodzieży jak poruszać się w przestrzeni e-commerce. Warsztaty zorganizowane zostały przez Centralny Dom Technologii w Warszawie z udziałem merytorycznym Allegro.
8 lut 2023, 08:30

Spotkanie z X Muzą

W ramach edukacji filmowej, uczniowie „Korfantego” udali się do kina „Centrum” na projekcję najnowszego dzieła Stevena Spielberga. Tym razem reżyser zaprosił widzów do sentymentalnej podróży do lat swojego dzieciństwa i dorastania w Ameryce lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych.
7 lut 2023, 19:53

KONKURS „MOJE MIASTO PRZYSZŁOŚCI”

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem KONKURSU PLASTYCZNEGO „MOJE MIASTO PRZYSZŁOŚCI”.
4 lut 2023, 19:57

Kolejna akredytacja dla naszej szkoły

Po przyznanej akredytacji w sektorze „Kształcenia i szkolenia zawodowego” przyszedł czas na akredytację w ramach „Edukacji szkolnej”. Przyznana akredytacja jest swoistym „biletem wstępu” do programu Erasmus+ bez konieczności udziału w corocznych konkursach. Dzięki temu młodzież i pracownicy naszej szkoły w jeszcze większym stopniu będą mogli uczestniczyć w zagranicznych wyjazdach.