Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

 

Klasa psychologiczno-humanistyczna

To klasa dla tych, którzy interesują się tematyką społeczną, chcą nauczyć się skutecznego komunikowania się oraz twórczego myślenia. Klasa daje wstępną orientację w zagadnieniach, które mogą stać się przedmiotem dalszej edukacji na specjalnościach społecznych.
 

Klasa rehabilitacyjno-medyczna

Klasa promująca aktywność ruchową, wzbogacona o zajęcia z pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Zdobyta wiedza i umiejętności może zostać wykorzystana do prowadzenia zdrowego stylu życia i promowania go w swoim środowisku.
 

Klasa politechniczno-akademicka

Lubisz przedmioty ścisłe i pragniesz rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku? Posiadasz duszę odkrywcy i chcesz lepiej zrozumieć otaczający świat oraz zjawiska i procesy w nim zachodzące? W klasie politechniczno-akademickiej możesz doskonalić umiejętności logicznego myślenia oraz analizy i syntezy problemów. Świetnie przygotujesz się do egzaminu maturalnego z rozszerzonej matematyki, fizyki, geografii czy też informatyki i będziesz mógł w niedalekiej przyszłości zostać inżynierem, informatykiem, ekonomistą lub menadżerem .
 

Klasa pożarnicza z elementami ratownictwa górskiego

Nie jest ci obojętny los drugiego człowieka? Chcesz nieść pomoc, ratować zdrowie i życie? W klasie pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego i wodnego zdobędziesz nowe umiejętności i nauczysz się, jak zachować się w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.
 

Klasa europejska (językowa)

Lubisz uczyć się języków obcych? Interesują Cię nowe technologie? Chcesz w przyszłości zdobyć ciekawą pracę i mieć szansę na międzynarodową karierę? Klasa europejska jest właśnie dla Ciebie! " Otworzy Ci każde drzwi..."
 

Klasa pożarnictwa i ratownictwa medycznego.

Nie jest ci obojętny los drugiego człowieka? Chcesz nieść pomoc, ratować zdrowie i życie? W klasie pożarnictwa i ratownictwa medycznego zdobędziesz nowe umiejętności i nauczysz się, jak zachować się w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.