Zespół Szkół Nr 2

im. Wojciecha Korfantego

ul. Poznańska 1a

44-335 Jastrzębie-Zdrój


tel.:
32 471 16 33

Technikum

 

Technik ekonomista

Chcesz wiedzieć jak uruchomić i z sukcesem prowadzić swoją firmę? Skąd wziąć pieniądze na własny biznes? Jak wypełniać dokumentacją handlową? Na te i szereg innych pytań uzyskasz odpowiedź, kształcąc się w zawodzie technik ekonomista.
 

Technik logistyk

W Polsce wciąż istnieje zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu logistyki. Wszystko, co wytworzy przemysł, musi być gdzieś przewiezione, dostarczone, przechowane i tą dziedziną działalności gospodarczej zajmuje się logistyka. Chcesz wiedzieć jak zorganizować te procesy? Zostań uczniem technikum w klasie logistycznej.
 

Technik hotelarstwa

Myślisz o pracy w renomowanych hotelach? Chcesz poznać zasady obsługi gości hotelowych? A może chcesz prowadzić własną działalność w zakresie usług hotelarskich? Zostań uczeniem technikum w zawodzie technik hotelarstwa.
 

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Lubisz przygotowywać i serwować dania znajomym? Marzysz o pracy w renomowanych restauracjach? Chcesz zostać szefem kuchni? A może planujesz uruchomić własny zakład gastronomiczny? Dobrze trafiłeś - mamy ofertę dla Ciebie.
 

Technik architektury krajobrazu

Lubisz przyrodę, ekologię, nie jest ci obca troska o środowisko naturalne, zwracasz uwagę na otaczającą Cię zieleń, pomyśl czy zawód technika architektury krajobrazu nie jest właśnie dla Ciebie. Zagospodarowanie terenów zieleni, upiększanie skwerów miejskich, tworzenie parków, ogrodów przydomowych, przywracanie terenom miejskim naturalnych właściwości, zazielenianie osiedli mieszkaniowych, projektowanie ogrodów i obiektów małej architektury (altany, pergole), to tylko część z umiejętności jakie nabędziesz wybierając ten właśnie profil.