W skład Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju wchodzi Liceum Ogólnokształcące,  Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia z klasami Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

3 lut 2016, 23:46

WIZYTA W DOMU NAUKI I REHABILITACJI

1 lutego 9-osobowa grupa uczniów klasy III c T odwiedziła wychowanków jastrzębskiego Domu Nauki i Rehabilitacji. Młodzież wzięła udział w warsztatach terapeutycznych przygotowanych przez opiekunów ośrodka.
2 lut 2016, 21:03

Nie zapomnimy o Auschwitz

Jak co roku w styczniu składamy hołd ofiarom obozów koncentracyjnych. W naszej miejscowości ma to szczególny wydźwięk-tędy w 1945 roku przechodził Marsz Śmierci z Oświęcimia do Wodzisławia. W szkole podejmujemy wiele działań dla upamiętnienia tego tragicznego wydarzenia. Oto najważniejsze z nich.
2 lut 2016, 18:21

Nasze piłkarki ręczne najlepsze w mieście

Na hali w ZS nr 6 odbyły się miejskie zawody piłki ręcznej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły pokonała ZS nr1 (9:0), ZSH (5:3) i ZS nr 6 (5:3). W finale pokonaliśmy ZS nr 3 (7:4).
31 sty 2016, 22:00

Wyjazd na narty

Korzystając z atrakcji zimy w ubiegły piątek tj. 29 stycznia, uczniowie naszej szkoły doskonalili swoje umiejętności na stoku narciarskim Nowa Osada w Wiśle - Malince.
27 sty 2016, 20:53

Spotkanie z weteranami

Z inspiracji pani Bożeny Araszczuk młodzież naszej szkoły mogła uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się prelekcja pt. "Za Polskę życiem i zdrowiem ryzykowano nie tylko dawno temu... Współcześni bohaterowie są wśród nas”. Na spotkanie przybyli przedstawiciele Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.
24 sty 2016, 15:33

ELIMINACJE KONKURSU MATEMATYCZNEGO

22 stycznia odbyły się eliminacje szkolne XIII MIEJSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO. Do finału miejskiego zakwalifikowały się następujące osoby: I miejsce - Aleksandra Ledwoń z klasy II b LO, II miejsce - Iwona Rajwa z klasy I d T, III miejsce - Natalia Gajo z klasy II a LO. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
24 sty 2016, 15:30

Wycieczka do Pałacu Borynia

21 stycznia 2016 roku uczennice klasy III a technikum hotelarskiego pod opieką p. Marzeny Kuli oraz p. Żanety Ciuksy-Macoń odwiedziły zabytkowy obiekt - Pałac Borynia, położony na obrzeżach miasta Jastrzębia – Zdroju. Hotel oferuje swoim gościom wystrój, jakiego nie odnajdą w żadnym innym miejscu w okolicy.