Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

14 lis 2023, 13:53

Wyniki Olimpiady WSL

Uczeń klasy V w zawodzie technik logistyk: Maciej Groszyk został zakwalifikowany do okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.
10 lis 2023, 12:25

Dni otwarte na Politechnice Śląskiej

8 listopada 2023 r. tegoroczni uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w dniach otwartych organizowanych przez Politechnikę Śląską w Gliwicach. Na miejscu mogli poznać nie tylko ofertę kierunków kształcenia ale również uczestniczyć w interaktywnych warsztatach prowadzonych pod okiem specjalistów.
9 lis 2023, 19:07

Zbiórka dla PAH

W dniach 14-15 listopada na holu szkoły będzie sprzedaż gadżetów z logo PAH. Jest to kontynuacja zbiórki charytatywnej na rzecz najbardziej potrzebujących , cierpiących głód oraz krajów dotkniętych konfliktami zbrojnymi.
8 lis 2023, 21:52

Kurs Dietetyki

8 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, którego celem jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
8 lis 2023, 21:45

Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

Miło nam poinformować, iż Szkoła Główna Handlowa w Warszawie we współpracy z Fundacją Polskie Hotele Niezależne podjęła inicjatywę zorganizowania II edycji "Olimpiady Umiejętności Hotelarskich”.
8 lis 2023, 21:24

Lekcja podstaw przedsiębiorczości

7 listopada 2023 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju: panią Joannę Pomorską-Rakoczy oraz panią Wioletę Bogusz. Podczas prelekcji uczniowie wybranych klas Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum dowiedzieli się, w jaki sposób „krok po kroku” korzystać z e-Urzędu Skarbowego oraz jakie usługi oferuje nam urząd.
8 lis 2023, 21:16

Zajęcia przedmiotowe hotelarzy

W październiku zostały przeprowadzone zajęcia przedmiotowe z zakresu hotelarstwa. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy czwartej. W trakcie ćwiczeń i obserwacji poszczególnych jastrzębskich obiektów noclegowych i gastronomicznych, takich jak Hotel Dąbrówka, Restauracja Dom Retro, kawiarnia Da Vinci, Coffeina, doskonalono znajomość reguł prawidłowej obsługi gości, prowadzenia działalności gospodarczej