Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

21 kwi 2023, 17:38

WYCIECZKA DO WIELICZKI

Dnia 19 kwietnia 2023r. klasa 3c LO oraz 2eT wraz z opiekunami: Barbarą Będkowską, Anną Pancherz, Dorotą Sitek-Sędek oraz Kamilą Broda odwiedziły zabytkową, wpisaną na Pierwszą Listę Dziedzictwa UNESCO Kopalnię Soli w Wieliczce.
20 kwi 2023, 16:54

Uczymy się języka polskiego i poznajemy Śląsk

W ramach nauki języka polskiego i adaptacji kulturowej uczniowie z Ukrainy 14 kwietnia udali się na wycieczkę do stolicy regionu - Katowic.
19 kwi 2023, 22:54

XI Miejski Konkurs Języka Niemieckiego rozstrzygnięty

Nowoczesne technologie umożliwiają naukę języka o każdej porze i w każdym miejscu. Wystarczy tylko chcieć. Wysiłek włożony w naukę języka obcego na pewno się opłaci. Tego faktu są świadomi uczniowie klas ósmych i siódmych z siedmiu różnych szkół z Jastrzębia-Zdroju, Pawłowic oraz Pielgrzymowic, którzy podjęli trud przygotowania do konkursu.
19 kwi 2023, 18:58

„… I napadał jak jastrząb na przejeżdżających kupców”

„… I napadał jak Jastrząb na przejeżdżających kupców” – mowa tu o rozbójniku, od którego imienia wzięło nazwę nasze miasto, a cytat pochodzi z wykładu pani dr Joanny Zdziebło o historii Jastrzębia-Zdroju, który zatytułowany był „Skarby przeszłości”.
18 kwi 2023, 22:19

Hotelarze „Śniadanie podstawą sukcesu”

W ramach innowacji pedagogicznej i zajęć z przygotowania i podawania śniadań, klasa 3C T w przygotowywała zdrowe i pożywne śniadanie. Uczniowie przedstawili swoje wersje jaja poszetowego.
18 kwi 2023, 22:15

Czas wolny…. Animatorem warto być

W sobotę 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w kursie organizowanym przez nauczyciela przedmiotów zawodowych i firmę Stageman.
17 kwi 2023, 22:48

Jak nie dać się dezinformacji?

14 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie online w ramach Projektu Bakcyl. Tym razem uczniowie z klasy II b T uczestniczyli w lekcji zatytułowanej „Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci”.