Image2.jpg

II Liceum Ogólnokształcące,  Technikum Nr 1,  Branżowa Szkoła I stopnia Nr 1
oraz Branżowa Szkoła II stopnia Nr 2.

2 kwi 2023, 18:14

„Wojna i przemoc w naszym świecie.”

Pod tym hasłem kryły się działania podejmowane w szkole od 24 lutego, czyli od rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie. Adresatem była młodzież, a w szczególności młodzież ukraińska. Wzorem innych szkół , instytucji oświatowych i domów kultury stworzyliśmy tzw. Pracownię Kultury w celu umożliwienia różnych form wypowiedzi.
2 kwi 2023, 14:18

Happening "Adaptacje zieleni i dźwięku"

Uczniowie „Korfantego” uczcili 100. rocznicę urodzin Jerzego Nowosielskiego, organizując zdarzenie artystyczne, w którym wzięła udział społeczność szkolna. W ten sposób młodzi artyści nie tylko byli biernymi odbiorcami sztuki, ale też twórcami.
30 mar 2023, 19:51

Lotniskowe Targi Zawodoznawcze

30 marca uczniowie klasy Technikum Logistyki i Porty i terminale wzięły udział w 4 Lotniskowych Targach Zawodoznawczych.
30 mar 2023, 09:54

„Fascynujący świat minerałów i skał”

29 marca młodzież klasy 1b oraz 1g Technikum uczestniczyła w warsztatach geologicznych „Fascynujący świat minerałów i skał” na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej.
29 mar 2023, 20:07

Ćwiczenia z pierwszej pomocy

W marcu po raz kolejny przedszkolaki z grupy Supersmyki mogły poćwiczyć umiejętności z pierwszej pomocy. Tym razem pod czujnym okiem Pauliny, Gabrysi, Michała i Mikołaja, młodzi ratownicy uczyli się resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
28 mar 2023, 18:12

Bicie rekordu na Politechnice Ślaskiej

W ramach współpracy naszej szkoły z Politechniką Śląską w Gliwicach graficy z klasy 2dT mieli okazję uczestniczyć w Ogólnopolskim Dniu Inżynierii Materiałowej pod hasłem „Tajemnice materiałów i jak je odkryć”.
28 mar 2023, 17:52

Wodzisławski Mistrz Kuchni Black Box 2023

Uczniowie naszej szkoły z klasy 4dTG - Agata Musioł i Tomasz Pisarek - brali udział w konkursie kulinarnym w Wodzisławiu Śląskim.